Для користувачівТочка зору

Як вам оновлена Смакота?
 

Зараз на кухні

На даний момент 99 гостей на сайті

Коментарі

RSS
Великий піст PDF Друк E-mail

З 23 лютого у всіх греко-католиків та православних християн почнетьсяся Великий піст. Великий піст вважається одним із чотирьох багатоденних постів і пов'язаний із євангельським переказом про те, як Господь 40 днів постився у пустелі. Сім тижнів віряни обмежують себе в земних задоволеннях і присвячують більшу частину часу духовному життю. Вінчає Великий піст свято Воскресіння Христового, котре цього року відзначатимуть 12 квітня.

Піст – це не лише відмова від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок та розваг. Це час покаяння, роздумів і старанних молитов. Тому, наприклад, гніватися або сумувати під час посту так само грішно, як пити вино або їсти м’ясо. Краще порушити піст щодо вживання певних страв, ніж погордувати спілкуванням з близькими, які не суворо дотримують посту.
Протягом усього Великого посту Православна церква закликає вірян утримуватися від уживання м'яса, молока, яєць та риби. Риба дозволяється лише у свято Входу Господнього в Єрусалим (Вербна неділя, цього року  5 квітня) і на Благовіщення (7 квітня). У Лазареву суботу 4 квітня дозволяється споживання ікри. Обмежується також вживання олії, котра дозволена лише у суботу та неділю.
Греко-католицька і Римо-католицька церкви більш демократичні у вимогах до дотримання посту.
Відтак, більшість вірян дотримуються більш помірного варіанту посту, тобто вживають рибу і олію у всі дні, окрім середи та п'ятниці. Від посту звільняються важко хворі люди, вагітні жінки, матері, що годують, воїни, робітники, котрі займалися важкою фізичною працею, а також люди, що перебувають в дорозі. Але вони особливо строго дотримуються духовного посту, утримуючись від розваг, і на сповіді приносять покаяння в порушенні посту. Загалом, пісна їжа  - це  їжа здебільшого рослинного походження. Вона повинна бути простою, їсти слід помірно, не переїдаючи. В піст заборона поширюється і на алкогольні напої, особливо міцні – горілку, коньяк, тощо. Лише у суботу та неділю, а також на свята, дозволяється випити трохи вина.
Ми з радістю допоможемо вам з вибором пісних страв для ваших столів. Сподіваємося, що з нашою допомогою, протягом посту ви готуватимете страви не лише смачні, але й корисні, адже Великий піст припадає на час весняного авітамінозу. Отже готуємо з нами, готуємо смачно, готуємо корисно, поживно і вітамінно, готуємо пісні страви ...

 
"Смакота" - Всі права застережено.
При використанні матеріалів сайту обов’язкове посилання на smakota.org.ua